fethiye villa konforu ve huzuru
fethiye villa konforu ve huzuru

Fethiye Villa mı Otel Mi?

Fethiye villa tatilinde konfor ve huzur arayan herkesin aklını çelerken diğer konaklama biçimleri ile sık sık kıyaslanıyor. Pek çok kişi tatil için konaklama seçimi yaparken villa mı kiralamalı yoksa otelde mi kalmalı, gibi soruları öncelikli olarak değerlendiriyor. Elbette seçim kendi kriterlerini belirleyen tatilcilere kalmış. Ancak kafası karışık olanlar için iki konaklama stilinin arasındaki temel farkları bu yazımızda ele aldık.

Öncelikle hizmet farkını ele alabiliriz. Fethiye villa ile tatil yapacak olanlar aslında müstakil bir ev seçmiş oluyorlar. Yani bu durumda konaklama sırasında yemek, çamaşır yıkama ve oda servisi gibi hizmetler bulunmuyor.

Fethiye Villa ve Fethiye Otelleri Arasındaki Farklar

Elbette çamaşır makinesi ve mutfak gibi temel yaşam ihtiyaçları ayrıntıları ile düşünülmüş durumda ancak bir otel hizmeti almanız mümkün değil. Bunu değerlendirirken şunu da unutmamak lazım her otel her hizmeti misafirlerini sunmuyor. Bu noktada otelin kaç yıldızlı olduğu, tam pansiyon mu yoksa yarım pansiyon mu olduğu gibi faktörler de devreye giriyor.

Fethiye Villa Konforu

Fethiye villa ile otel arasındaki en önemli fark özel alan farkı. Otel odaları suit daireler de olsa çoğunlukla pek de geniş olmuyor.

Ancak dediğimiz gibi Fethiye günlük  villalar aslında müstakil evler ve çoğu 3+1 şeklinde dizayn edilmiş durumda. Bu da konaklayacak kişinin kendine ait çok daha geniş bir alanı olduğu anlamına geliyor. Diğer yandan pek çok otelin, konaklama tesisine ait havuzu mevcut. Bu havuz otel misafirlerinin ortak kullanımına açık ve belli havuz kuralları geçerli.

Oysa ki Fethiye muhafazakâr villa seçeneği ile size özel havuzlu villalarda konaklama yapmanız mümkün. Yani özel alan konusunda Fethiye villa oldukça avantajlı gibi görünüyor.

Elbette otel ve Fethiye villa kıyaslamasında fiyat da düşünülmeli. Ancak bu fiyatlandırma kişi sayısı düşünülerek yapılmalı. Otel konseptinde kişi başı ücretlendirme olduğu için, bir otelde konaklama yapacak kişi sayısı arttıkça günlük ödenecek miktar artacaktır.  

Fethiye kiralık villada ise kişi sayısı fark etmeksizin günlük, haftalık, aylık ya da sezonluk ödeme yapılır. Bu noktada iki konaklama biçimi kıyaslandığında şunu söyleyebiliriz ki; kalabalık bir tatil planınız varsa villa kiralaması sizin için maddi anlamda da avantajlı olacaktır.