fethiye villa huzurun adresi
fethiye villa huzurun adresi

Huzurlu ve Dinlendirici Fethiye Villa Tatili

Fethiye’nin eski kentinin sadece on kilometre güneyinde, ender güzellikte bir manzara var. Mavi Bayraklı Ölüdeniz Plajı, gün ışığında parlayan büyüleyici bir turkuaz gölgesi olan berrak suları ile beyaz çakıl taşlarından bir hilaldir.

Fethiye Gezilmesi Gereken Yerler

Fethiye Limanı

Burayı çok özel kılmak için birçok şey bir araya geliyor. Bunlardan biri, kenarlarındaki gökyüzünü tırmalayan dağ manzarası: 2.000 metrelik bir dağ olan Babadağ’ın zirvesi, kıyıdan sadece beş kilometre içeride yükseliyor ve 1.400 metrelik Karatepe ile karşı karşıya kalıyor.

Siz ister otelde iste Fethiye villa larında tatil tercih edin, size ölümsüz kılabileceğiniz birçok anı fotoğraflamanıza imkan sağlar. Plajın kuzey ucunun arkasında bir lagün, mavinin daha koyu bir tonu ama aynı derecede açık ve bir doğa rezervi kadar korunur haldedir.

Lagün kıyısında, ılık, sığ suya girebileceğiniz veya küçük bir yolculuk için pedallı bot kiralayabileceğiniz şezlonglu plaj kulüpleri vardır. Fethiye’deki rıhtım, güneydeki yat limanına kadar körfeze yüzlerce metre boyunca uzanan bir gezinti yolu ile halka açıktır.

Her zaman, Fethiye Körfezi üzerinden veya limanı koruyan küçük ahşap kaplı yarımadanın batısından manzaralar özeldir. Güneye doğru giderken, geleneksel guletlerden gösterişli modern yatlara kadar, rıhtım kenarında demirlemiş tekneleri Fethiye tatil esnasında rahatlıkla görebileceksiniz.

Yat limanının hemen yanından Çalış Plajı’na kadar giden bir su taksisine binebilir ve yol üzerinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Ölüdeniz’in güneyinde, 350 metreye kadar yükselen kayalık duvarlı bir kanyonun ucunda yer aldığı için karadan neredeyse erişilemeyen muhteşem bir plaj var.

Kelebeklerin doğal olarak mevsimlik olduğunu Haziran ve Eylül ayları arasında sayıca zirve yaptığını unutmayın, Fethiye de tatil programınızı bu aylara denk getirmek size görsel şölen yaşatacaktır.

Fethiye’nin kalbinde yer alan butik otellerin ve kiralama villaların kusursuz deniz manzarası, rakipsiz bir konum ve klasik bir tarzı bulunmaktadır. Odaların çoğu, muhteşem deniz manzarasının keyfini daha iyi çıkarabilmeniz için teraslar ve balkonlar ile zenginleştirilmiştir.

Limanın hemen üzerinde, dalgalarda sallanan teknelerin muhteşem manzarası eşliğinde, zemin kattaki restoranlarında önünüzdeki denize hayranlıkla bakarken yemek yiyebilirsiniz.

Fethiye’nin ana kasabasının hemen dışında, şehrin tüm restoran ve barlarına kısa bir yürüyüş mesafesinde, deniz kıyısında yer alan inanılmaz güzellikte konaklama alanları mevcuttur. Bu gibi yerler için önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın.