fethiye villa tatil avantajı
fethiye villa tatil avantajı

Fethiye Villa Tatilinde Gidilecek Yerler

Fethiye şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta olan Ölüdeniz’ de, Fethiye Villa konaklaması yaparken sıkılmayacağınız bir düzine aktivite bulunur. Plajı ile çok ünlü bir beldedir ve aynı zamanda Yamaç Paraşütü şirketlerinin de bulunduğu yerdir. 

Ölüdeniz ve Diğer Güzellikler

Fethiye Villa

Ölüdeniz, Fethiye de tatil sırasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir ve aynı zamanda muhteşem kumsal ve doğayı deneyimlemek için harika plajlara sahiptir.

Saklıkent

Saklıkent olarak bilinen muhteşem yer Fethiye’den araçla yaklaşık 50 dakika uzaklıktadır. Buraya kendi aracınız ile gidebilirsiniz ya da dolmuşlara binmek isterseniz düzenli olarak minibüs seferleri mevcuttur. Kayaların arasından taşan suları görmek için oldukça güzel bir yer ve suyun yanında bulunan restoranlarda her zaman taze ve lezzetli menüler bulunur. 

Akan sudan gelen esintiyi hissedecek, suyun ve doğanın tadını çıkaracaksınız. Doğal sit alanları ve ayrıca antik kentlerle çevrili tatilinizi geçirmek için doğru yerde olduğunuzu manzaralar sonrası anlayacaksınız.

Katrancı Milli Parkı’nın bir parçası olan Katrancı Koyu, yaz aylarında buraya gelen düzenli otobüs ve tekne gezileriyle popüler bir yerdir. Köfte ve taze balık gibi yerel lezzetler sunan bir restoranlara bu bölgede ulaşabilir ve burada kamp da yapabilirsiniz.

Fethiye de tatil yapanlar için Kumburnu Plajı, Ölüdeniz Plajı’na bitişik bir kumsaldır ve bu plajı kullanmak için para ödemeniz gerekse de, aileler için harika bir yerdir. 

Bu plajda mükemmel bir gün geçirebilir, şnorkelle yüzmeyi deneyip sığ sulara deniz bisikleti ve kano atabilirsiniz. Genellikle görevli cankurtaranlar plajlarda sizler için hizmet vermektedir. Kumlu körfezin bozulmamış hissinin tadını çıkardığınızda yolculuğun kesinlikle karşılığını verdiğini anlayacaksınız. 

Birkaç sade plaj barı bulacaksınız, bu yüzden bol miktarda malzeme ve belki bir şemsiye ile gitmek sizin için adeta kurtarıcı olacaktır. Bazıları, Çalış Plajı’nın Fethiye’nin en turistik plajlarından biri olduğunu söyleyebilir, ancak 4 km uzunluğundaki bu dar koy, uçurtma sörfü ve rüzgar sörfünden yelkene kadar çok sayıda aktivite ve su sporu olanakları ile çok yönlü harika bir yerdir. Fethiye de tatil yapmak sizi ruhen ve bedenen yenileyecek her sene gitmek isteyeceğiniz rotalar arasında yerini alacaktır.