fethiye villa tatili
fethiye villa tatili

Fethiye Villa Tatili ile Tekne Turu ve Muhteşem Etkinlikler

Fethiye limanından en popüler güzergahlardan biri 12 Adalar tekne turudur. Adından da anlaşılacağı gibi, güzergah birçok durak ve gezi içerir. Bu gezi planlamasını yapan kaptanların çoğu, diğerlerinin yanı sıra Tersane Adası, Kızıl Ada, Düz Ada, Göcek Adası ve Akvaryum Koyu’nda durmaktadır. 

Güzergah üzerindeki sularda bazen görülebilen deniz kaplumbağaları ve yunuslar görülmektedir. Öğle yemeği çoğu gezide saat bir civarında servis edilir. 

Teknede hazırlanan mezeler, salatalar, balık ve/veya et yemekleri genellikle çeşitli şaraplar, bira ve meşrubat/çay/kahve ile servis edilir. Öğle yemeği genellikle uzun, keyif verici ve bir o kadar sıradan bir olaydır. Tekneler öğle yemeği molası için demir atmak için en doğal ve sakin yerleri bulurlar.

Fethiye Villalarından Tekne Turuna

Fethiye villa tatili sırasında tekne turu yapacak olan tatilciler için yolculuk saat 10.30’da başlar ve 4.30 ile 17.30 arasında limana döner. Bazı tekneler, akşamın erken saatlerinde başlayan ve akşam 10 civarında geri dönen akşam yemeği gezileri de sunar.

Fethiye Tekne Turu

Tekneler, tuvaletler, soyunma tesisleri ve güneşlenmek veya gölgede dinlenmek için bolca alan ile donatılmıştır. Tekneye geri girişte tatlı su duşunun yanı sıra denize girmek ve denize erişmek için birçok olanak sağlanmaktadır.

UNESCO tarafından koruma altına alınmış kalıntılara kadar, bu konum her şeye sahiptir. Fethiye, aile ve çiftlerin dinlenmesi ve gevşemesi için bütçeye uygun mükemmel bir yerdir. Fethiye’de yapılacak çok şey/aktiviteler vardır.

Fethiye villa tatil i, şehrin 4 km batısındaki popüler Çalış Plajı’nın veya ilkbaharda çiçeklerle parlayan limanın karşısındaki Sovalye Adası’nın bulunduğu yüzücüler için harikadır. Fethiye, aşırı sevimliliği nedeniyle en popüler tatil beldelerinden biridir. Birçok ada ile dolu geniş bir koyda yer almaktadır. Tarih meraklısıysanız, Likya tarihi hakkında bilgi edinmek için Fethiye müzesini keşfetmeye bayılacaksınız. 

Fethiye villa tatil seçeneğini yapan kişilerin en çok görmek istedikleri yerlerden biri Ölü denizdir. Yaklaşık yer almaktadır. Fethiye ilçesine 12 km uzaklıkta bulunan Mavi Lagünü UNESCO listesindedir. Burada tercih edebileceğiniz birçok macera aktivitesi var. Makul fiyatlar lezzetli yemekler temiz hava tarihi dokusu sıcakkanlı insanları sizi Fethiye villa tatili yapacak kişilere fazlasıyla şey katacaktır.